

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 5 mm |
| Length | 5.6 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 2220 |
| Case Code (Metric) | 5750 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 5 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5.3 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 480.014126 mg |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 2.6 MHz |
| Q Factor | 20 |
| Current Rating | 170 mA |
| DC Resistance (DCR) | 5.6 Ω |
| Test Frequency | 796 kHz |
| Military Standard | Not |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 470 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 170 mA |
| Series Resistance | 5.6 Ω |
| DC Current | 170 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
